Ad Spot

Priceville Elementary honor roll

Seven Habits Leaders

Kindergarten

Taylor Ahrendt, Jacob Aldridge, Brailey Barber, Sereniti Beddingfield, Chasity Black, Chelsea Black, Isabella Blankenship, Brantley Brightwell, Lily Bomar, Anna Kate Brown, Drew Browning, Sam Burbow, Kinsey Burke,  Dani Bushnell, Kayleigh Chronister, Boss Clemons, Gracie Dean,  Riley Dilbeck, Mason Duffy, Lilly Durham, Jack Eubanks, Logan Ferguson,  Kaylee Fortinberry, Caleb Garrett, Gracie Goree, Liam Grantland, Elizabeth Hargrove, Mollie Haskins, Dakota Helms,  Kinsley Henderson, Deacon Hughes, Reid Lawson,  Parker Layman, Landon Ledlow,  Bailey Leverette, Harper Lindsey,  Trevor Liverett, Lillie Livingston, Kaylie Massey, Michael Massey, Razi Momin, Bella Mooneyham,  Cash Morgan, Lance Morrison, Colten O’Brian, Marli Overton, Slade Owens, Star Plummer, Addison Putman,  Zadie Quattlebaum, Hannah Beth Rea, Abby Rehmer, Bailey Reid, Will Ricketts, Aaliyah Schaffer, David Sharp, Zaylee Shehan, Bailey Smyth, Michael Sumners,  Olivia Swearengin, Georgie Swopes, Jase Taylor, Aubreyonna Terry, Jackson Terry, Ansley Turner, Kirsten Whitaker, Jaylyn White, Houston Whitton, Wren Wilbanks, Amidy Wilder, Madalyn Williams, Harper Wilson, Owen Wilson and Paige Zigenfus.

 

 

First Grade

(A)–Ansley Baker, Gibson Baker, Kyleigh Blackney, Briley Burgess, Conner Campbell, Sadie Carter, Grey Cathey, Caleb Click, Naomi Crater, Laiken Cryer, Kadence Daniels, Phillip Deason, Makeyley Draper, Claire Dunaway, Jacob Dutton,  Megan Dupree, Hudson Eubanks, Skyler Fairchild, Aiden Gates, Connor Goodman, Lilly Graham, Hayden Guild, Kolbi Haggard, Bradley Hamilton, Xander Hartwig, Landon Henry, Brody Holt, Kaydence Isbell, Ella Johnson, Hailee Krumbach, Abby Langlois, Jacquelyn Dante Quinteno, Cade Reding, Brayden Rehmer, Sean Rodriguez, Rachael Rotermund, Niyan Shehan, Ethan Sherwood, Alliah Smith, KT Smith, Keelie Southward, Shelton Taylor, Teagan Terry, Judson Tew, Cory Thibodeaux,  Evie Todd, Max Trendell, Brantley Wright and Makaila Wright.

(A/B)–Brayden Bound, Taylor Brown, Cayden Cartee, Aiden Castleberry, Allen Chittam, Brooke Covey, Kelsey Green, Jaylyn Grissom,  Gideon Haynes, Kaylee Johnson, Carter Kodra, Coby Kuckuk, Drake Leverette, Luke Lorance, Mylie Lowery, Carley McCutcheon, Natalie Pate, Cole Pfeiffer, Jade Schoonover, Brooklynn Shrider, Liam Smith, Devon Suggs, Matthew Taylor, Jolene Thompson, Cody Thurston, Oscar Vallejo, Elijah Wigginton, Slade Williams and Zeke Woodall.

Second Grade

(A)–Jolie Albro, Elijah Adcock, Ayden Ahrendt, AJ Barnett, Carter Barnett, Ally Bedingfield, Ellie Blackwood, Lillyan Bloodworth, Pierce Bueto, Cami Bushnell, Gabbie Carpenter, Ethan Champion, Cooper Clark, Brody Collins, Ethan Daniel, Madison Darnell, Amberleigh Dean, Henley Denson, Reece Dilbeck, India Dillard, Kandon Duggar, Jaidyn Dumas, Parker Durham, Arleane Escobar, Landon Derguson, Aidan Flanagan, Colman Gann, Kyleigh Gleason, Addison Graham, Brylor Hatfield, Gavin Hill, Addison Holmes, Sammy Holmes, Luke Hood, Virginia Kate Hoyle, Ella Hudson, Lily Jennings, Hudson Jones, Kendall Johns, Aireonna Johnson, Ethan Johnson, Kalianna Kincade, Anna Lin, Layla Martin, Justin Metz, Katie Partridge, Desirae Perrell, Jackson Phillips, Ashelynn Pitts, Ian Quattlebaum, Novella Roberts, Olivia Russell, Darien Seghers, Lily Shaffer, Emmy Sherwood, Carley Grace Smith, Katherine Smith, Parker Smith, Slade Speegle, Jameson Springer, Karoline Stanford, Jackson Stephens, Gavyn Taylor, Kaitlyn Taylor, Samantha Thomas, Reese Twelkemeier, Marcus Turney, Jacob VonMahland, Scarlett, Whitehead and Braden Winters.

(A/B)–Madison Baker, Alana Bice, Brylee Bishop, Baxley Black, Brodie Brown, Chance Brown, Carlie Cagle, Logan Campbell, Emily Chaney, Joshua Cosby, Sara Quinn Crumley, Jose Garcia, Jake Hamilton, Cole Hatfield, Abby Hill, Hunter Holt, Trey Howell, Claire Hurt, Jenna Johnson, Makinley Johnson, Weston Kyle, Bryant Lindsey, Isabelle Martin, Lilian Maxwell, John Thomas Miller, Colter Moore, Vrund Patel, Kayleigh Powell, Jason Putman, Jordan Quigley, Bella Reed, Alex Shelden, Azul Silva, Chesney Taylor, Darby Thigpen, Brooklyn Towe, Harleigh Watson, Juan Weaver and Jeremy Williams.

 

Third Grade

(A)–Jackson Angiulli, Madison Arnold, Price Aycock, Wrozlie Barnett, Ava Beverly, Mackenzie Bogle, Garrett Britnell, Maddox Brown, Emily Burke, Hayden Burke, Layla Caver, Sarah Chambers, Blitz Clemons, Miya Cosby, Jameson Falciani, Oliver Fite, Jon Carter Frasier, Jane Ryan Gargis, Jaidan Gordon, Elijah Halbrooks, Eli Hawkins, Tessa Holmes, Anna Katherine Hopkins, Payton Hopper, Beth Keahey, Katee King, Sarah Beth Kirby, Katelyn Kirkland, Ashton Knighten, Chloe Lambert, Kendall Ledlow, Conan Lin, Micah Lindsay, Kaitlyn Murphy, Carly Jo Nelson, Jaxon NeSmith, Diego Quintero, Kamden Ricks, Chyanne Smith, Benjamin Taylor, Bentlee Voss, Braxton Voss,  Jackson Watson, Maddie Weatherby, Tanner Wilkinson and Natalie Wynn.(A/B)–Tristan Akridge, Caleb Barbee, Emma Beck, Anna Claire Blankenship, Alan Coker, Roger Connor, Brianna Cooper, Tristan Creasey, Chance Davis, Hayden Denson, Hunter Fagan, Eli Fite, Ryan Hanks, Ethan Henry, Melina Hollinghead, Garrison Humphries, Ashlyn Johnson, Jett Johnson, Maclain Lawson, Logan Mitchell, Isaiah Mendoza, Jonathan Motes, Gavin Nelson, Brody Oliver, Gracin Prater, Maddie Reeves, Emma Reid, Lauren Sammet, Zaylon Sanders, Austen Shaneyfelt, Tristin Suggs, Lillian Sumners, Emma Thurston, Saige Tribodeaux, Aurora Truss, Tyler Vaughn, Mae Vick, Riley Wagg, Wes Walker, Reagan Watkins, Zack Williams and Reece Young.

 

Fourth Grade

(A)–Jaylee Allen, Austin Arizpe, Kelsey Beaty, Bentley Black, Lacey Clark, Chandler Dawson, Abbie Hawkins, Amberleigh Kirkpatrick and Marco Marquez.

(A/B)–Zoey Bennington, Chasity Black, Faith Burgess, Blake Campbell, Ava Carnell, Kailey Carpenter, Tyler Case, Nick Childers, McKenna Chittam, Anna Catherine Clotfelter, Matthew Collins, Allie Denson, Connor Dunaway, Skylar Estes, Katelyn Falciani, Jaylor Fowler, Daniella Gordon, McKenna Griffith, Abby Hopper, Brianna Johnson, Jake Langlois, Jacob Lawrence, Cole Lindeman, Osvaldo Martinez, Clara Martin, Brodie Mattox, Landon McCulloch, Riley Mills, Katie Beth Owen, Brayden Pannell, Nrup Patel, Karlei Pence, Blaxton Royster, Alexis Sanders, Carter Sewell, Maddie Skinner, Trista Skinner, Larson Speegle, Skylyn Stevens, Adam Taylor, Brayden Watson and Will Watson.

 

Fifth Grade

(A)–Reese Banks, Chaney Grace Britnell, Dylan Bryant, Liyana Castleberry, Greyson Crawford, Reagan Crumley, Brooks Dillard, Olivia Gann, Elijah Hopkins, Chipper Johnson, TaShauna Mason, Ella Grace Maxwell, Peyton Phillips, Emma Rehmer, Chase Smith, Grant Stephenson, Finley Tarvin, Kalista Taylor and Lawson Tew.

(A/B)–Jordan Andrews, Sam Arnold, William Baker, Aime Beavers, Natalie Bice, Alex Brooks, Lilah Bryant, Korey Bueto, Samantha Burke, Sara Burke, Tyler Cappi, Lacey Grace Clark, Zander Dowdy, Brent Duke, Makeylean Fletcher, Nadiya Foster, Ethan Green, Josh Greenhill, Emalee Hammon, Kylie Hendrix, Tristan Holmes, Walker Hoyle, Brody Long, Howie Mansell, Caleb Pedings, Rainie Phelps, Emma Phillips, Jayden Ratliff, Luke Sapp, Breanna Sengstacke, Isaac Sivley, Jacob Sivley, Arieanna Swopes, Carson Taylor, Reaghan Terry, Owen Thurston, Mary Clair Williams and Abigail Wilson.

x