Ad Spot

Barkley Bridge Elementary recognizes honor roll students

Barkley Bridge Elementary

First Nine Weeks A Honor Roll

 

Second Grade

  • Godsey: Clara Arterburn, Teagan Ashby, Elijah Barnes, Scarlett Dill, Kaygan Gist, Conner Kempenich, Kate Livingston, Grady Royer, Emma Grace Tapscott, Sawyer Watts and Gavin Young 
  • Hollingsworth: Easton Anders, Kaylee Dickerson, Rylan Fachko, Gracie Knowlton, Parker Knowlton, Scarlett LeCompte, Eli Pena, Colton Robinson, Jarrett Strasburg and Luke Watson 
  • Powell: Solani Beltran, Ross Blankenship, Mary Aslynn Fallin, Mabry Garnett, Charlie Massey, Caleb Miller, Katie Beth Summerford, Joanna Whitmire and Braxton Williams 
  • Roberts: Victoria Hooper, Thomas McCormick, Ava Riley, Emily Robinson, Aiden Schwenk, Landon Sheridan and Silas Sims

 

Third Grade

  • Goss: Braxton Holladay, Jacob McCormick, Ian Roden and Kennedy Winsett 
  • Harris: Damien Becker, Macie Killough, Kenadie Livingston, William Richie, Addison Schutt, Carli Sparks, Alida Stinson, Nate Weir and Caden Winchester 
  • Waynick: Colt Cameron, Michael Davis, Lola Kate Halbrooks, Max Hostios, Haley Lawrence, Aubrey Lott, Conner Page, Leana Palmer, Aubrey Pressley and Nolan Sparks 
  • Zuck: Claudia Burroughs, Jesi Chittam, Klaya Colburn, Kai Lawrimore, Payton Lee, Dakota Puckett, Taylor White, Abigail Wilborn, Will Wise, Wyatt Yates

 

Fourth Grade

  • Dickman: Lily Albaugh, Ollie Mae Bolan, Jaylee Browning, Darby Ellis, Sam Henry, Lexi Lee, Hudson Lundy, Alyssa Riley, Charlie Sparkman and Addison Walden
  • Lamb: Gunner Calhoun, Reid Collins, Bodie Goss, Kathryn Griffith, Hudson Morton, Nash Roberts and Mackenzie Sharp 
  • Roy: Owen Blaske, Reese Ellis, Ivy Flowers, Harper Hughes, Carter Moore, Heidi Munson and Sullivan Wilhite

 

Barkley Bridge Elementary

First Nine Weeks A/B Honor Roll

 

Second Grade

  • Godsey: Chloe Gatlin, Damian Orozco and Bryant Smith 
  • Hollingsworth: Markus Arocho, Raylee Brown, Caden Ingram, Zoey Knox and Sarah Wahoski 
  • Powell: Jackson Buckelew, Sidney Suggs and Truitt VanMeter 
  • Roberts: Kayden Cadogan, Landon Cameron, Adlee Crawford, Sofie Davis and Thomas Davis

 

Third Grade

  • Goss: Kaitlee Alexander, Scarlet Coughanour, Jude Ferguson, Aidalyn Ingram, Jack Letson, Thomas Massey, Shai Parker, Grayson Ryan, Madison Shaneyfelt, Lily Trolard, Karley Vest, Keegan Waddell and Brayden Wright 
  • Harris: Jase Hopper, Esme Huckaby, Ainslee McMunn, Aubrey Mize, Wyatt Puckett, Anabella Riddlehoover and Cooper Robinson 
  • Waynick: Kaylee Burchell, Lauren Burroughs, Doc Moore, Jaycey Murphy, Cole Newsom and Brayden Saint 
  • Zuck: Katelynn Chance, Andrew Findlay, Brody Holloway, Sawyer Jefferys, Michelle Morrow, Alyssa Rabenau and Jaden Wise

 

Fourth Grade

  • Dickman: Olivia Agee, Joseph Culberson, Karter Holzheimer, Logan Huckabee, Michael Silver and Emmalie Whitbeck 
  • Lamb: Maddie Chittam, Hayden Cryer, Braelyn Dobbins, Kagen Jones, Holleigh McIngvale, Jackson Puckett, Addison Smith, Bailee Smith, Ethan Tapscott and Kaylee Thigpen 
  • Roy: Tripp Burnett, Caraghan Ciszek, Madeline Coggin, Harper Hughes, Tyler Kilpatrick, Evan McClure, Brock Meares, Ethan Sartin, Haley Schwenk, Rex Smith and Lucy Thompson